530544. MATSALSMÖBLEMANG, 14 delar, ek, furu, barockstil, 1900-tal.
Rikligt ornamenterade, fast stoppade sitsar samt rygg.
1 st bord, längd 169-292 cm, bredd 99,5 cm, höjd 78,5 cm, 2 iläggsskivor längd 61-62 cm.
1 st Matsalsskänk, med två lådor (Fällbara) samt dörrar med invändigt hyllplan. Längd 175 cm, bredd 59 cm, höjd ca 98 cm.
9 st stolar, rygghöjd 112 cm, sitthöjd 48 cm, bredd 42 cm.
2 st karmstolar, rygghöjd 125 cm, sitthöjd 48 cm, bredd 65 cm.
Bordet kompletterat samt renoverat, stolar renoverade.
Åldersslitage samt torrsprickor i någon stol.
Stolar behöver limmas.(Rangliga).