LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

530046. LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Nedåt avsmalnande form, kvadratisk bas samt på fyra rundade fötter. Dekor av bland annat stiliserade blad. Höjd ca 31 cm.

Ytslitage. En manschett med böjda kanter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 525