529856. MATSERVIS samt KAFFESERVIS, 96 delar, porslin, 'Blåklint', Hackefors.
Servisen består av:
12 mattallrikar
12 djupa tallrikar / skålar
11 förrättstallrikar
12 assietter
5 serveringsfat i olika storlekar
1 serverinsgskål
1 såssnipa
12 kaffekoppar samt 12 underfat
12 dessertallrikar
1 kakfat
1 sockerskål
1 gräddkanna
2 ljusstakar
1 vas.
Smärre bruksslitage. Enstaka nagg kan förekomma.