MATSERVIS samt KAFFESERVIS, 96 delar, porslin, 'Blåklint', Hackefors.

529856. MATSERVIS samt KAFFESERVIS, 96 delar, porslin, 'Blåklint', Hackefors.

Servisen består av:

12 mattallrikar
12 djupa tallrikar / skålar
11 förrättstallrikar
12 assietter

5 serveringsfat i olika storlekar
1 serverinsgskål
1 såssnipa

12 kaffekoppar samt 12 underfat
12 dessertallrikar
1 kakfat
1 sockerskål
1 gräddkanna

2 ljusstakar
1 vas.

Smärre bruksslitage. Enstaka nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

Servisen består av:

12 mattallrikar
12 djupa tallrikar / skålar
11 förrättstallrikar
12 assietter

1 serverinsgskål
1 såssnipa

12 dessertallrikar
1 kakfat
1 sockerskål
1 gräddkanna

2 ljusstakar
1 vas.

Antal besök: 1 047