PUNCHKOPPAR, silver, 8 st, bl, a , K & E Carlsson, Göteborg, 1900-talets mitt.

529800. PUNCHKOPPAR, silver, 8 st, bl, a , K & E Carlsson, Göteborg, 1900-talets mitt.

6 st punchkoppar i silver, indragen fot med hänkel. Invändig förgyllning. Höjd 5 cm.
Märkta K&EC, Göteborgs stadsstämpel, Kattfot, S, B9.
1 st punchkopp i silver, hamrad dekor, indragen fot med hänkel. Invändig förgyllning. Höjd 4,5 cm.
Märkt GAB, Eskilstuna stadsstämpel, Kattfot, S, Y9.
1 st punchkopp i silver, indragen fot, hänkel med dekor av blad. Invändig förgyllning. Höjd 5 cm.
Märkt GAB, Eskilstuna stadsstämpel, Kattfot, S, 830, E10.

Total vikt 250 gram.

Bruksskick.
Medföljer två etuier.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt 250 gram.

Bruksskick.
Medföljer två etuier.

Antal besök: 1 307