SIDEBOARD, barockstil, tidigt 1900-tal.

529730. SIDEBOARD, barockstil, tidigt 1900-tal.

Ek. Höjd 107 cm, bredd 170 cm, djup 57 cm.
Proveniens, Hornstäve gård samt Regementschef i Linköping. Militärattaché i Washington, enligt uppgift ska Jackie Kennedy suttit på dem. De har också efter Washington stått på Gripsholms kavaljér flygeln.

Slitage. Fläckar på skivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Fläckar på skivan.

Antal besök: 312