MATSALSMÖBEL, antikvit, 9 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

529575. MATSALSMÖBEL, antikvit, 9 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Matbord, höjd 74 cm diameter 110 cm
6 stolar, rygghöjd 85 cm
Serveringsskåp med vitrin, höjd 177 cm, bredd 104 cm, djup 42 cm
Sidebord, höjd 80 cm, längd 160 cm, djup 42 cm
2 iläggsskivor a 50 cm.

Bruksslitage-hårt bruksslitage
Bordsskiva med mindre sprickor, fläckar och märken
Delvis lösa ben
En klädsel saknas och en klädsel med hårdare slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 stolar, rygghöjd 85 cm
2 iläggsskivor a 50 cm.

Delvis lösa ben

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 852