GRISFAT, GRÖTSKÅL samt TILLBRINGARE, flintgods, porslin, Göteborg, Rörstrand samt Victoria, 1900-tal.

529517. GRISFAT, GRÖTSKÅL samt TILLBRINGARE, flintgods, porslin, Göteborg, Rörstrand samt Victoria, 1900-tal.

Grisfat, Göteborg, längd 32,5 cm.
Grötskål, Rörstrand, diameter 21,5 cm exklusive hänklar.
Tillbringare, Victoria, höjd 10,5 cm.

Bruksslitage. Grisfat med krackeleringar, missfärgningar, samt mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 350