Bägare i silver, konande form på rund räfflad fot.
Höjd 15,5 cm, diameter 10,5 cm.
Stämplad GUFA, Göteborgs stadsstämpel, Kattfot, S, H9.
Vikt 204 gram.
Vikt 204 gram.