BÄGARE, silver, Gufa Gundefeldt & Falk Silvervaru, Göteborg, 1958.

529445. BÄGARE, silver, Gufa Gundefeldt & Falk Silvervaru, Göteborg, 1958.

Bägare i silver, konande form på rund räfflad fot.
Höjd 15,5 cm, diameter 10,5 cm.
Stämplad GUFA, Göteborgs stadsstämpel, Kattfot, S, H9.
Vikt 204 gram.

Gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 204 gram.

Gravyr.

Antal besök: 1 369