LOCKASKAR m m, 8 delar, slipad kristall.

529214. LOCKASKAR m m, 8 delar, slipad kristall.

Gräddkanna och sockerskål höjd 8 och 7,5 cm.
5 lockaskar höjd mellan 6 och 8,5 cm.
Flakong höjd 16 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Mikroskopiskt nagg ett lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Flakong höjd 16 cm.

Mikroskopiskt nagg ett lock.

Antal besök: 731