529190. SERVISDELAR, 22 st samt KARAFFER, 2 st, glas, olika modeller.
11 glas höjd 4,3 cm.
6 st höjd 7 cm.
5 st 12,5 cm.
Karaff med olivslipning 28 cm.
Karaff 28 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Propp med mikroskopiska nagg. Ett glas med nagg på fot.