GOLVURNA, porslin, motiv från Kalmar, A. Th. Sandbäcks Kakelfabrik, signerad, 18/1900-tal.

529177. GOLVURNA, porslin, motiv från Kalmar, A. Th. Sandbäcks Kakelfabrik, signerad, 18/1900-tal.

A.Th. Sandbäcks Kakelfabrik, Kalmar, verksam 1878-1931
2 delad.

Höjd 61 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Ovandel med lagning.
Sockel med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 delad.

Höjd 61 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Ovandel med lagning.
Sockel med nagg.

Antal besök: 1 026