PARTI PORSLIN, 7 delar, "Pomona", "Picknick" samt "Frisco", Rörstrand.
528851. PARTI PORSLIN, 7 delar, "Pomona", "Picknick" samt "Frisco", Rörstrand.
3 delar "Picknick", Rörstrand, största fatet längd ca 42,5 cm.
2 delar "Pomona", Rörstrand, smörask längd 16,5 cm.
2 karotter, en med lock. Diameter exkl grepp 15,5 cm.
Nagg på största "Picknick". Smörskål "Picknick" med skador.
Ett lock saknas till "Frisco". Tillverkningsdefekter, smärre missfärgnngar.