AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulpturer (2), snidat trä, mjölkerska med ko, stämpelsignerade.

528827. AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulpturer (2), snidat trä, mjölkerska med ko, stämpelsignerade.

Mjölkerska, höjd ca 8 cm.
Ko, höjd 10,5 cm, längd 17 cm.

Mjölkerskan: smärre åldersslitage.
Kon: ett horn saknas, maskstungen på några ställen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mjölkerska, höjd ca 8 cm.

Antal besök: 2 120