52856. MATSALSGRUPP, 5 delar, Bodafors, Svenska Möbelfabriken, troligen Bertil Fridhagen, 1900-talets andra hälft.
4 stolar, ek.
Bord med skiva i teak, underrede i ek. Längd 145, bredd 89, höjd 74 cm.
2 st iläggsskivor i ädelträ à 50 cm.
Slitage, fläckar, repor, iläggskivor blekta.