ILSE CLAESON. Ytterfoder, flintgods, art deco, "Serie 5", Rörstrand, 1920/1930-tal.

528494. ILSE CLAESON. Ytterfoder, flintgods, art deco, "Serie 5", Rörstrand, 1920/1930-tal.

Höjd ca 16,5 cm, diameter ca 18 cm.

Krackelyrer, 2 ytliga sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 998