Stol tilllverkad av Bodafors, formgiven av Karl-Erik Kullén.
Stomme av ek. Fast stoppad rygg och sits.
Höjd 76 cm.
Sitthöjd 44 cm.
Brännmärkt Bodafors Design K-E Kullén Made in Sweden 1968.
Bruksskick.
Klädsel med skador.
Stoppning torr.
Höjd 76 cm.
Sitthöjd 44 cm.
Bruksskick.
Klädsel med skador.
Stoppning torr.