KARMSTOL, ek, Bodafors, K-E Kullén, 1968.

528041. KARMSTOL, ek, Bodafors, K-E Kullén, 1968.

Stol tilllverkad av Bodafors, formgiven av Karl-Erik Kullén.
Stomme av ek. Fast stoppad rygg och sits.
Höjd 76 cm.
Sitthöjd 44 cm.
Brännmärkt Bodafors Design K-E Kullén Made in Sweden 1968.

Bruksskick.
Klädsel med skador.
Stoppning torr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 76 cm.
Sitthöjd 44 cm.

Bruksskick.
Klädsel med skador.
Stoppning torr.

Antal besök: 2 146