VASER, två par, cloisonné, Japan och Kina, 1900-tal.

528000. VASER, två par, cloisonné, Japan och Kina, 1900-tal.

Två par vaser med emaljdekor på koppar och mässing
Höjd ca 12,3 cm.

Slitage, de kinesiska vaserna med bortfall av emalj.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 12,3 cm.

Antal besök: 611