BESTICKSUPPSÄTTNING, 199 delar, nysilver, "Svensk spetsig, 1900-tal.

527890. BESTICKSUPPSÄTTNING, 199 delar, nysilver, "Svensk spetsig, 1900-tal.

13 gafflar, längd 19 cm
25 gafflar, längd 12 cm
3 gafflar, längd 15 cm
36 gafflar, längd 21 cm
9 gafflar, längd 13 cm
21 knivar, längd 25 cm
9 knivar, längd 23 cm
4 knivar, längd 20 cm
3 knivar, längd 21 cm
Kniv, längd 16 cm
29 skedar, längd 22 cm
24 skedar, längd 19 cm
22 skedar, längd 13 cm.

Smärre slitage, besticksrepor samt några med svärtning.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 gafflar, längd 19 cm
25 gafflar, längd 12 cm
3 gafflar, längd 15 cm
36 gafflar, längd 21 cm
9 gafflar, längd 13 cm
21 knivar, längd 25 cm
9 knivar, längd 23 cm
4 knivar, längd 20 cm
3 knivar, längd 21 cm
Kniv, längd 16 cm
29 skedar, längd 22 cm
24 skedar, längd 19 cm
22 skedar, längd 13 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 233