BERGERE, KARMSTOL, SALONGSBORD, rokokostil, 1900-tal.

527681. BERGERE, KARMSTOL, SALONGSBORD, rokokostil, 1900-tal.

Bergere rygghöjd 80 cm.
Karmstol rygghöjd 86 cm.
Bord höjd 59, längd 72, bredd 50 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Smärre bruksslitage, liten fläck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bergere rygghöjd 80 cm.
Karmstol rygghöjd 86 cm.

Antal besök: 584