6 st gafflar, längd 21 cm. 6 st knivar, längd 25 cm. Blad i rostfritt stål. 6 st skedar, längd 21 cm. Märkta GAB, extra NS Alp.
Design: Jacob Ängman.
Bruksskick, repor.