Fanerad med teak. Hurts med tre lådor. Löstagbar avlastningsskiva med hurts med rulljalusi och bakomliggande lådor. Längd 190. Bredd 80. Höjd 73 cm. Avlastningsdelens längd 150. Bredd 41. Höjd 66 cm.
Slitage. Repor och märken. Något fläckad skiva.