GOLVUR, gustavianskt, 1700-/1800-tal.

527272. GOLVUR, gustavianskt, 1700-/1800-tal.

Målat. Skuren dekor. Längd 48. Bredd 28. Höjd 190 cm.

Ej funktionstestad. Slitage, repor och märken. Något maskstunget. Senare målning, botten och lister. Ej ursprunglig urtavla. Torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 754