GLASSERVIS, 75 delar, bärnstensfärgad, art deco, 1900-talets första hälft.
526644. GLASSERVIS, 75 delar, bärnstensfärgad, art deco, 1900-talets första hälft.
Etsad dekor av gasell.
2 karaffer höjd 26 cm.
10 glas höjd 8,2 cm.
11 st 8,5 cm.
9 st 9,5 cm.
11 st 10,7 cm.
11 st 12,5 cm.
11 st 13,7 cm.
10 st 14,5 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Etsad dekor av gasell.
2 karaffer höjd 26 cm.
10 glas höjd 8,2 cm.
11 st 8,5 cm.
9 st 9,5 cm.
11 st 10,7 cm.
11 st 12,5 cm.
11 st 13,7 cm.
10 st 14,5 cm.