LAPPONIA RING FINLAND.

LAPPONIA RING FINLAND.
526468. LAPPONIA RING FINLAND.

Ringen är gjord av 925 silver och är stämplad som sådan. Det har gjorts smalare, vilket innebär att ordmärket ”Lapponia” endast är delvis igenkännligt.
Bred vikad organisk form i polerad yta.
RG 55/56 = ringbandets innerdiameter 17,7 mm
Ringhuvud 19,8 x 14,2 mm, vikt 6,8 gram.

Bra skick, låga tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Inter-Arte
Antal besök: 550