KAFFESERVIS, 3 delar, nysilver, C G Hallberg, Stockholm, 1900-talets början.

526267. KAFFESERVIS, 3 delar, nysilver, C G Hallberg, Stockholm, 1900-talets början.

Kaffekana höjd 28 cm.
Gräddkanna 14 cm.
Sockerskål 11 cm.
Gräddkanna och sockerskål invändigt förgyllda.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kaffekana höjd 28 cm.
Gräddkanna 14 cm.
Sockerskål 11 cm.

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 719