VASER, SKÅLAR, 6 delar, glas, bl a "Louise" Erika Lagerbielke, Orrefors.

525308. VASER, SKÅLAR, 6 delar, glas, bl a "Louise" Erika Lagerbielke, Orrefors.

Skål grön och blå Orrefors diameter 27,5 cm.
Vas grön och blå Orrefors höjd 21,5 cm.
Skål blå Skruf höjd 10 cm.
Vas lila ränder höjd 24,5 cm.
2 vita skålar diameter 15,5 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål blå Skruf höjd 10 cm.
Vas lila ränder höjd 24,5 cm.

Obetydligt slitage.

Antal besök: 2 150