CHIFFONJE, ek, karl johanstil, 1800/1900-tal.

524992. CHIFFONJE, ek, karl johanstil, 1800/1900-tal.

Svärtade detaljer. Bakomliggande lådor med valnötsfaner
Längd 113, bredd 52, höjd 128 cm.

Åldersrelaterat slitage, sprickor, märken samt repor. Ett nyckelbeslag saknas samt en med skada. Lucka på insida sitter löst. Lite av pärldekoren löst med finns.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 389