524835. SKULPTUR, glas, Oiva Toikka, Nuutajärvi, signerad samt numrerad 73/750.
Skulptur, ägg i flerfärgat, matterat glas.
Turkey Fowl Egg / Turkinkanan muna, årsägg 2005.
Höjd ca 12 cm.
Signerat O. Toikka Nuutajärvi, numrerad 73/750.
Bruksskick. Repor.