SKRIVBORD, Kontorsmöbler Verkstads AB Lindqvist, Motala, 1900-talets mitt.
524666. SKRIVBORD, Kontorsmöbler Verkstads AB Lindqvist, Motala, 1900-talets mitt.
Fanerad skiva och lådor. Benställning och hurts i lackerad metall. Hurts med tre lådor och en utdragbar avlastningsskiva. Märkt med plakett. Längd 223. Bredd 125. Höjd 75 cm.
Slitage. Repor och märken. List runt skiva delvis släppt.