KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, "Amanda", Rörstrand, 1970-tal.

524454. KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, "Amanda", Rörstrand, 1970-tal.

12 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, sockerskål och gräddkanna. Assietternas diameter ca 18. Kopparnas höjd ca 6 cm.

Bruksslitage. En assiett med nagg och spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 062