Wallerius Norrköping, diameter 58,5 mm, silver, tidigt 1800-tal.
London med ytterboett, vitmetall, diameter 45 mm, med ytterboett 55 mm, sent 1700-tal.
Rör på sig, bruksslitage.
Rör på sig, bruksslitage.