LJUSLAMPETTER, ett par, förgylld mässing, oscarianska, 1800/1900-tal.

524302. LJUSLAMPETTER, ett par, förgylld mässing, oscarianska, 1800/1900-tal.

Med prismor och slipade klockor.
Höjd inklusive prismor 36, bredd 22 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Ett hål för prismahänge öppnat sig lite.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 056