SERVISDELAR,15 st, flintgods, "Ranka", Stig LIndberg, Gustavsberg.

524137. SERVISDELAR,15 st, flintgods, "Ranka", Stig LIndberg, Gustavsberg.

5 mattallrikar, diameter ca 24 cm.
6 djupa tallrikar, diameter ca 23 cm.
2 uppläggningsfat, längd ca 25-29 cm.
1 skål, längd ca 25 cm.
1 skålfat, diameter ca 32 cm.

Bruksslitage. Några delar med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 skål, längd ca 25 cm.
1 skålfat, diameter ca 32 cm.

Antal besök: 272