VAS, försilvrad metall, jugend, WMF (Württembergische metallwaren fabrik), 1900-talets början.

523776. VAS, försilvrad metall, jugend, WMF (Württembergische metallwaren fabrik), 1900-talets början.

Bukig med hög indragen hals samt rund fot. Plastisk dekor av putti och älva. Höjd ca 37 cm.

Ytslitage. Inskription längs med toppbård.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 998