Bordsbenen med Vasa i relief. Stolar med tygsist föreställande engelsk rävjakt.
Bord, längd 145, bredd 84, höjd 75 cm
6 st stolar, rygghöjd 102, sitthöjd 48, sittdjup 41 cm.
Smärre slitage, bordet med smärre repor samt nötning. Stolarna med mindre nötning på tyg.