LJUSKRONA, smide, Gärdsjö Smedja, Lars Eggemark, Rättvik, 1900-talets andra hälft.

523484. LJUSKRONA, smide, Gärdsjö Smedja, Lars Eggemark, Rättvik, 1900-talets andra hälft.

Ljuskrona med sex ljusarmar samt en elektrisk ljuspunkt.
Diameter 48 cm.
Märkt LE.
Höjd (nuvarande montering med dekor kedjor) 93 cm.
Ställbar höjd med kedjor.
Går att montera ner/monter om.
Monterings beskrivning medföljer.

Bruksskick.
Går att montera ner.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 48 cm.
Märkt LE.
Ställbar höjd med kedjor.

Bruksskick.
Går att montera ner.

Antal besök: 3 520