SKÅL, VAS OCH DOFTFLASKA, glas och gulmetall, bland annat Kjell Engman, Kosta Boda, 1900-tal.
523407. SKÅL, VAS OCH DOFTFLASKA, glas och gulmetall, bland annat Kjell Engman, Kosta Boda, 1900-tal.
Vas, Kjell Engman, Kosta Boda, signerad, höjd 15 cm
Skål, Kjell Engman, Kosta Boda, signerad, höjd 10 cm
Doftflaska, 1900-talets första hälft, höjd 7,5 cm.