KORNETT samt TRUMPET, varav en Ahlberg & Ohlsson, Stockholm, 1850.
523101. KORNETT samt TRUMPET, varav en Ahlberg & Ohlsson, Stockholm, 1850.
1 st Kornett märkt, Ahlberg & Ohlsson, Stockholm, etabl 1850,
Kungl.Hofleverantör, längd 38 cm.
1 st trumpet omärkt, längd 52 cm.
Medföljande fotografi.
Bruksslitage, trumpet med bucklor, ej funktionstestade.
Medföljande fotografi.