FLAKONGER, LOCKASKAR, VASER, 9 delar, slipad kristall, 1900-talets första hälft.

522851. FLAKONGER, LOCKASKAR, VASER, 9 delar, slipad kristall, 1900-talets första hälft.

Rutslipat.
2 flakonger höjd 15 cm.
Ett par vaser 15,5 cm.
2 vaser 8 och 10,5 cm.
3 lockaskar 6, 8 och 9 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

En flakong med ett större nagg, en vas med mikroskopiska nagg, en lockask med skador insida av kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rutslipat.
2 flakonger höjd 15 cm.
Ett par vaser 15,5 cm.
2 vaser 8 och 10,5 cm.
3 lockaskar 6, 8 och 9 cm.

Antal besök: 412