Mörkbetsad Björk, 2 dörrar med bakomliggande hyllplan. Etikettmärkt R 28491-3 11 24. Brännmärkt NK. Längd 108 cm. Djup 47,5 cm. Höjd 95 cm.
Märken, repor, bruksslitage.