GRÖTTERRIN, flintgods, Göteborg, 1900-talets början.

522757. GRÖTTERRIN, flintgods, Göteborg, 1900-talets början.

Reliefdekor med tomtehuvuden. Diameter ca 26. Höjd 18 cm.

Smärre krackelyr. Något färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 448