15 tallrikar, diameter 24 cm
2 skålar, diameter 19 - 22 cm
2 skålar, diameter 21,5 cm
2 rektangulära fat, längd 23,5 - 30 cm
2 skålar m. lock, diameter 13,5 cm
1 karott m. lock, längd 22,5 cm
18 assietter, diameter 19 cm
10 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm
5 skålar, diameter 13,5 cm
1 skål, diameter 9,5 cm
5 äggkoppar, diameter 6,5 cm
6 assietter, diameter 17 cm
1 karott m. lock, längd 16 cm
1 rektangulär form, ca 23,5 x 13 cm
2 tillbringare, höjd 12,5 - 14 cm
1 tekanna, höjd 17 cm
1 runt fat m. hänklar, längd 19,5 cm
8 djupa tallrikar, diameter 20,5 cm
1 rektangulärt fat, längd 32 cm.
Bruksslitage, nagg.
15 tallrikar, diameter 24 cm
2 skålar, diameter 19 - 22 cm
2 skålar, diameter 21,5 cm
18 assietter, diameter 19 cm
5 skålar, diameter 13,5 cm
1 skål, diameter 9,5 cm
5 äggkoppar, diameter 6,5 cm
6 assietter, diameter 17 cm
1 karott m. lock, längd 16 cm
1 tekanna, höjd 17 cm
Bruksslitage, nagg.