MALMKRONA samt TAKPLAFOND, bland annat Fong i Gränna, 1900-tal.

522525. MALMKRONA samt TAKPLAFOND, bland annat Fong i Gränna, 1900-tal.

Malmkrona, höjd (exkjl. kedja) 26.5 cm. Kedjans längd 49 cm.
Takplafond med tre ljuspunkter. diameter 30 cm.

Plaondens takupphängning defekt. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 659