SKÅLAR samt FAT, slipad kristall, 1900-talets första hälft/mitt.

522443. SKÅLAR samt FAT, slipad kristall, 1900-talets första hälft/mitt.

Rutslipat.
Fat diameter 29 cm.
Skål diameter 18 cm.
Skål 15 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.

Nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rutslipat.
Fat diameter 29 cm.
Skål diameter 18 cm.
Skål 15 cm.

Nagg förekommer.

Antal besök: 523