LJUSSTAKE, mässing, 1600-/1700-tal.

522362. LJUSSTAKE, mässing, 1600-/1700-tal.

Skålad fot och lätt konisk ljuspipa.
Höjd ca. 23 cm.
Fotens diameter ca. 10 cm.

Bruks- och åldersslitage. Lagning, spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca. 23 cm.
Fotens diameter ca. 10 cm.

Antal besök: 990