Fanerat med mahogny. Fyra uppfällbara klaffar a 23 cm vardera. Ett underliggande hyllplan. Skuren dekor. Längd 53. Bredd 53. Höjd 73 cm.
Bruksslitage. Repor och märken. Något fläckad skiva.