SYBORD, 1900-talets första hälft.

522246. SYBORD, 1900-talets första hälft.

Fanerat med bl a alrot och björk. Delvis klädd med textil. Benställning av böjträ. Delad skjutbar skiva med bakomliggande lådor samt förvaring. Längd 91. Bredd 45. Höjd 57 cm.

Slitage. Repor och märken. Mindre fanerskador och torrsprickor. Sannolikt ej ursprungligen sammanhörande delar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 995