SKÅP/BÄNK 1800-talets andra hälft.

Målad. Två lådor och ett dörrpar med bakomliggande hyllplan. Längd 134. Bredd 78. Höjd 78 cm.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Senare målning. Omarbetat. Fläckad skiva.

Föremålsnr
522162
Antal besök: 247