521828. BYRÅ, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.
Byrå, fanerad i olika träslag. Svärtad dekor. Sju lådor. Kulfötter. Beslag i läder.
Höjd 150 cm.
Längd 85 cm.
Bredd 49 cm.
Bruksslitage.
Nyckel till överlåda saknas och ett lås defekt.
Beslag defekta.
Nyckel/nycklar finns.