521589. VÄGGPENDYL, Japy & Fréres Frankrike, Louis VXI-stil, 1800/1900-tal.
Förgylld metall.
Pendel finns och nyckel finns.
Höjd 52 cm.
Proveniens dödsboet efter Gunnel Glingsten Lammhult.
Smärre slitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas..
Nyckel/nycklar finns.